گزارشي از برپايي نمايشگاه جشنواره عكس كيميا در خانه هنرمندان ايران
ديدن روي ديگري از معدن و معدنچيان
گزارشي از برپايي نمايشگاه جشنواره عكس كيميا در خانه هنرمندان ايران 

ديدن روي ديگري از معدن و معدنچيان 

نمايشگاه عكس دومين دوره جشنواره كيميا در خانه هنرمندان ايران افتتاح شده و در افتتاحيه اين نمايشگاه علاقه مندان به هنر عكاسي و افراد متخصص حوزه صنعت و معدن گرد هم آمدند تا آثار رسيده به اين جشنواره را در گالري تابستان خانه هنرمندان ايران مشاهده كنند.
این نمایشگاه كه در برگیرنده ۴۵ اثر برگزیده عکاسان در حوزه معدن بوده به مدت ۱۰ روز میزبان مخاطبان است.هدف اين نمايشگاه استفاده از حافظه و دانش تصویری عکاسان برای ترویج موضوعات مرتبط با صنایع معدنی، در بین جامعه عکاسان به طور خاص و هنرمندان است.
«اردشیر سعد محمدی» قائم مقام ایمیدرو و معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی درباره برپايي ايننمايشگاه گفت: «خوشحالم كه هنرمندان و عكاسان از اين جشنواره استقبال خوبي كردند. ما باید هرچه بیشتر سختی کار معدن کاران را به مردم نشان دهیم. اینکه كمتر کس حاضر می شود با درآمد کم و حقوق بسیار و با مشقت در معدن كار كند. بی شک عکس های این نمایشگاه پل ارتباطی خیلی خوبی بین معدن کاران و مردم خواهد بود و می توان از این عکس ها به روانشناسی اين افردا نيز رسید. معمولا معدن چیان افرادی با ظاهر سخت و چهره هایی خشن در دید افراد جامعه به نظر می رسند اما مردم باید به دل های رئوف و مهربان آنان آشنا شوند.آثاري هم كه در اين نمايشگاه برپاست نشان دهنده همين موضوع است و عكس هاي زيبايي است كه ديدن آنها براي فعالين معدني هم جالب و با اهميت است.» 

مدير روابط عمومي شركت معدني و صنعتي چادرملو:
از لنز دوربين هنرمندان به جامعه اطلاع رساني كرديم
به گزارش روابط عمومی جشنواره ی ملی عکس معدن ، حسين طالبي در خصوص انگيزه حمايت شركت معدني و صنعتي چادرملو از جشنواره عكس كيميا گفت: انگيزه اصلي حمايت شركت چادرملو از جشنواره عكس كيميا اين بود كه با توجه به اينكه محور و سوژه هاي در نظر گرفته شده براي اين جشنواره و نمايشگاه فعاليت در حوزه معدن و صنايع معدني است و دستمايه كار هنرمندان عكس و فيلم ساز حوزه هاي معدن و صنايع معدني، به تبع شركت معدني و صنعتي چادرملو (چاه دره ملو) هم وظيفه خود دانست تا به منظور تشويق هنرمندان و انعكاس فعاليت اين دو حوزه مذكور در افكار عمومي سهمي داشته باشد.

كميته ي اجرايي:
اسامی عکاسان راه یافته به بخش مسابقه ی دومین جشنواره ی عکس معدن
ابوذر قیس نژاد
مهدی نصیری
رضا مصطفوی 
محمد گوهر انارکی 
امین رحمانی
محمود رضا معین پور 
یاسر محمد خانی
عرفان سامان فر
مرتضی نیکو بذل مطلق 
احسان جزینی
سید جمال مرتضوی امیری
افشین آذریان
جمشید فرجوند فردا
امین بذر افشان
مرجان افشار پور
رامین معصومی راد
مهدی قنبر پور
سید سعید مهری آدریانی
محمد مهدی گلبو
علیرضا فرصت کار
فرناز دمنایی
حسین شهبازی
مجید محمدی
سیاوش عیدانی اصل
سعید علیشاهی طوسی
سعید فاطمی
پویا بیات
مهدی تیرانی
کیانوش سعادتی
علیرضا معماریانی
سمیرا غفاریان قالیباف
احمد خطیری
محمد متین خطیری
مجید حجتی
شعبانعلی بهرامی
محمد کاوه ای

داوران جشنواره عکس کیمیا معرفی شدند
داوران دومین جشنواره عکس کیمیا كه با هدف گسترش و ترویج موضوعات مرتبط با بخش معدن و صنایع معدنی راه اندازي شده معرفي شدند.
قرار است که هفته اول آبان ماه برنامه اعلام عکس‌های رسیده به جشنواره  و نتایج آن اعلام شود. این در حالی است که بابک برزویه، حسن غفاری و دکتر رحیمیان به عنوان داوران مسابقه اعلام شده‌اند.
بابک برزویه عکاس، بازیگر و کارگردان است. وی همکاری با کارگردان‌های مطرحی همچون رسول ملاقلی پور، مسعود کیمیایی و مهران مدیری را در کارنامه خود دارد. برزویه سال ۱۳۷۵ برنده دیپلم و سیمرغ بلورین بهترین عکاس فیلم برای عکاسی فیلم سفر به چزابه (ساخته رسول ملاقلی پور) شد. وی با عکاسی بیش از ۱۰ مجموعه تلویزیونی، ۳۵ فیلم سینمایی بلند و کوتاه و بیش از ۲۰۰ تئاتر داخلی یکی از فعالترین عکاسان هنری ایران می‌باشد.
حسن غفاری، کارشناسی ارشد عکاسی از دانشگاه هنر تهران است. و عضو انجمن عکاسان مطبوعات ایران می‌باشد. غفاری تجربه همکاری با مجلات و خبرگزاری های حوزه میراث فرهنگی و گردشگری را دارد.
محمدمهدی رحیمیان هم که دارای رتبه اول گروه هنر و رشته عکاسی در آزمون سراسری دانشگاه هنر است از 1367 عکاسی پایه 1 را در دانشگاه هنر تدریس می‌کند. رحیمیان عضو هیئت داوران جشنواره روابط عمومی و مدیر گروه رشته عکاسی خبری در دانشکده انجمن صنفی مطبوعات بوده و داوری چندین مسابقه عکاسی جشنواره سینمای جوان در تهران و شهرستان‌ها را بر عهده داشته است.
گفتنی است که به برگزیدگان جشنواره عکس معدن با موضوعات "انسان و معدن"، "شکوه معدن و صنایع معدنی" و ایمنی و محیط زیست در معدن و صنایع معدنی نشان کیمیا اهدا می‌شود.

به دلیل استقبال زیاد از جشنواره ملی عکس معدن؛
برنامه اعلام عکس‌های رسیده به جشنواره عكس كيميا تغییر کرد
دومین جشنواره عکس کیمیا در خانه هنرمندان با هدف استفاده از حافظه و دانش تصویری عکاسان برای گسترش و ترویج موضوعات مرتبط با بخش معدن و صنایع معدنی، ایجاد ارتباط بین اهالی فرهنگ و هنر با مسئولان بخش معدن و صنایع معدنی، فراهم آوردن امکان عرضه و اشاعه نظرات و ایده های نو در باره چگونگی و چیستی فعالیت های معدنی و ارتباط آن با توسعه اقتصادی در بین جامع عکاسان به طور خاص و هنرمندان به طور عام در حال برگزاری است.
به دلیل استقبال زیاد و درخواست مکرر مبنی بر تمدید مهلت ارسال آثار، برنامه اعلام عکس‌های رسیده به بخش مسابقه جشنواره عكس كيميا با تغییر مواجه شده و در هفته اول آبان ماه نتایج اعلام می‌شود.
گفتنی است که به برگزیدگان جشنواره عکس معدن با موضوعات "انسان و معدن"، "شکوه معدن و صنایع معدنی" و ایمنی و محیط زیست در معدن و صنایع معدنی نشان کیمیا اهدا می‌شود.
دومین جشنواره ی عکس معدن از ۱۸ تا ۲۸ آبان ماه در خانه ی هنرمندان ایران برگزار خواهد شد

گفت و گوی «جوان آنلاین» با امير عابدي، عضو انجمن عکاسان سینمای ایران
گنج هاي پنهان را با عكس هايمان مي شناسانيم
اين روزها جشنواره هاي مختلفي برگزار مي شوند تا جامعه و مردم را با چيزي، شغلي و يا پديده اي آشنا سازند. يكي از اين جشنواره هاي ارزشي، جشنواره كيميا است كه هدفش شناساندن و معرفي كار در معادن از طريق عكس به مردم است.
به همین منظور با امير عابدي، از عكاسان مطرح كشور و عضو انجمن عکاسان سینمای ایران در این باره گفت و گو کرده است که آن را در ادامه می‌ خوانید.

دومین جشنواره عکس کیمیا؛
هزار و ۹۸۳ عکس برای جشنواره عکس معدن ارسال شد
دومین جشنواره عکس کیمیا در خانه هنرمندان با هدف استفاده از حافظه و دانش تصویری عکاسان برای گسترش و ترویج موضوعات مرتبط با بخش معدن و صنایع معدنی، ایجاد ارتباط بین اهالی فرهنگ و هنر با مسئولان بخش معدن و صنایع معدنی، فراهم آوردن امکان عرضه و اشاعه نظرات و ایده‌های نو در باره چگونگی و چیستی فعالیت‌های معدنی و ارتباط آن با توسعه اقتصادی در بین جامع عکاسان به طور خاص و هنرمندان به طور عام برگزار می‌شود.
به همین منظور بیش از ۳۰۰ عکاس حرفه‌ای آثار خود را برای شرکت در جشنواره عکس معدن ارسال کرده‌اند و در مجموع هزار و ۹۸۳ عکس برای این جشنواره ارسال شده است.

محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن ایران:

حقیقت معادن کشور را در جشنواره ملی عکس معدن به تصویر می‌کشیم
دومین جشنواره عکس کیمیا در خانه هنرمندان ایران با هدف استفاده از حافظه و دانش تصویری عکاسان برای گسترش و ترویج موضوعات مرتبط با صنایع معدنی، ایجاد ارتباط بین اهالی فرهنگ و هنر با مسئولان بخش معدن، فراهم آوردن امکان عرضه و اشاعه نظرات و ایده های نو در باره چگونگی و چیستی فعالیت های معدنی و ارتباط آن با توسعه اقتصادی در بین جامع عکاسان به طور خاص و هنرمندان به طور عام برگزار می‌شود.

دومین جشنواره عکس کیمیا؛

جزییات برگزاری تورهای عکاسی از معادن در جشنواره ملی عکس معدن

تور سراسری عکاسی از معدن سنگ شایان مرمریت و معدن سنگ نی ریز از امروز 14 شهریور تا فردا توسط جمعی از عکاسان استانی و کشوری برگزار می‌شود.

 در راستای دومین جشنواره ملی عکس معدن،
تورهای عکاسی از معادن با حضور جمعی از عکاسان پیشکسوت برگزار می شود

در راستای دومین جشنوارهملی عکس معدن، تورهای عکاسی از معادن باحضور جمعی از عکاسان پیشکسوت برگزار می شود که در نخستین گام، عکاسان در معدن انگوران حضور یافتند.

 دومین جشنواره ملی عکس معدن نیمه دوم آبان ماه برگزار می شود. در این راستا، تعدادی تور عکاسی از معادن نیزبه منظور ثبت تصاویر آنچه که در معدن ها می گذرد، انجام خواهد شد.

37 records
1 2 3 4 ]
Page 1 of 4

آدرس: 
تهران - خیابان سمیه ، بعد از خیابان مفتح ،  پلاک ۱۰۰ ، طبقه سوم
 سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران        
تلفن:

۵۷ ۷۱ ۳۰ ۰۲۱-۸۸

  ۷۵ ۹۲ ۳۰ ۸۸ -۰۲۱پست الكترونيك:
Info@kimiyafest.ir

نظرات و پيشنهادات:
PublicRelations@kimiyafest.ir

ارتباط با مدير جشنواره:
Manager@kimiyafest.ir