محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن ایران:
حقیقت معادن کشور را در جشنواره ملی عکس معدن به تصویر می‌کشیم

دومین جشنواره عکس کیمیا در خانه هنرمندان ایران با هدف استفاده از حافظه و دانش تصویری عکاسان برای گسترش و ترویج موضوعات مرتبط با صنایع معدنی، ایجاد ارتباط بین اهالی فرهنگ و هنر با مسئولان بخش معدن، فراهم آوردن امکان عرضه و اشاعه نظرات و ایده های نو در باره چگونگی و چیستی فعالیت های معدنی و ارتباط آن با توسعه اقتصادی در بین جامع عکاسان به طور خاص و هنرمندان به طور عام برگزار می‌شود.


دومین جشنواره عکس کیمیا؛
جزییات برگزاری تورهای عکاسی از معادن در جشنواره ملی عکس معدن

تور سراسری عکاسی از معدن سنگ شایان مرمریت و معدن سنگ نی ریز از امروز 14 شهریور تا فردا توسط جمعی از عکاسان استانی و کشوری برگزار می‌شود.

 در راستای دومین جشنواره ملی عکس معدن، تورهای عکاسی از معادن با حضور جمعی از عکاسان پیشکسوت برگزار می شود

در راستای دومین جشنوارهملی عکس معدن، تورهای عکاسی از معادن باحضور جمعی از عکاسان پیشکسوت برگزار می شود که در نخستین گام، عکاسان در معدن انگوران حضور یافتند.

 دومین جشنواره ملی عکس معدن نیمه دوم آبان ماه برگزار می شود. در این راستا، تعدادی تور عکاسی از معادن نیزبه منظور ثبت تصاویر آنچه که در معدن ها می گذرد، انجام خواهد شد.


قاب های زندگی از دریچه ی لنز های عکاسان جاودان می شود

جشنواره ی ملی عکس معدن (نشان کیمیا) روز جهانی عکاسی را به تمامی عکاسان محترم در سراسر دنیا تبریک می گوید 

۲۸ مرداد (۱۹ آگوست) روز جهانی عکاسی


جشنواره‌ی ملی عکس معدن به دنبال طیف گسترده مخاطبان

دبیر دومین جشنواره‌ی ملی عکس معدن خبر داد که این رویداد نیمه دوم آبان ماه در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم عکس معدن، مجید مصاحبی با اشاره  به فراخوان این رویداد که هفته‌ی گذشته منتشر شده است، گفت: جشنواره امسال به یک محیط عمومی تر منتقل شده است و نمایش عکس‌های برگزیده را 10 روز در گالری "تابستان خانه هنرمندان ایران" خواهیم داشت، این تغییر نسبت به سال قبل به نظر تغییر مهمی است چون فضای خانه هنرمندان می‌ تواند بیننده بیشتری را جذب کند.

او یادآور شد: پارسال جشنواره را به عنوان یک جشنواره‌ی تخصصی باید محک می زدیم بنابراین نمی‌توانستیم میزان مخاطب آن را پیش بینی کنیم، در نتیجه جشنواره را در سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني «ایمیدرو» برگزار کردیم اما امسال با توجه به طیف گسترده مخاطبان سال گذشته، تصمیم گرفتیم در خانه هنرمندان ایران، این رویداد را برگزار کنیم.


دومین جشنواره ملی عکس معدن، پاییز سال جاری و در نیمه دوم آبان ماه برگزار می شود.


به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، این جشنواره با "موضوعات "انسان و معدن"، شکوه معدن و صنایع معدنی" و "ایمنی و محیط زیست در معدن و صنایع معدنی برگزار خواهد شد.

.


کرباسیان در مراسم اختتامیه جشنواره ملی عکس معدن خبر داد:
اسامی برگزیدگان نخستین جشنواره ملی عکس معدن اعلام شد / راه اندازی دبیرخانه جشنواره های هنری ایمیدرو

در نخستین جشنواره ملی عکس معدن، آذین حقیقی با ٦ اثر برگزیده، رتبه اول را به خود اختصاص داد.
به گزارش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، در نخستین جشنواره ملی عکس معدن آثار آذین حقیقی، محمد آزادی احمدآبادی و حمید صادقی به ترتیب حائز رتبه های اول تا سوم شدند.
در آیین اختتامیه مهدی کرباسیان رئیس هیات عامل ایمیدرو از برگزاری جشنواره های هنری توسط دبیرخانه جشنواره های هنری ایمیدرو خبر داد و گفت: عرصه هنر یکی از راه های شناخت مسائل مربوط به حوزه معدن است و ایمیدرو برگزاری چنین جشنواره هایی را در دستور کار دارد. 
وی ادامه داد: ایران جزو کشورهای معدنی و از لحاظ ذخایر معدنی در رتبه پانزدهم دنیا است اما متاسفانه طی سال های گذشته فعالیت اکتشافی وسیعی در سطح کشور انجام نشده است. کرباسیان گفت: با شروع به کار دولت یازدهم کار 250 هزار کیلومتر اکتشافات جدید توسط ایمیدرو انجام شد و طی ماه های آتی خبرهای خوشی از دستاوردهای این حوزه به ملت شریف ایران اعلام خواهیم داد.


فردا؛ آیین اختتامیه «جشنواره ملی عکس معدن » با حضور معاون وزیر ارشاد

آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی عکس معدن با حضور معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فردا 4 مرداد برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، مراسم اختتامیه «نخستین جشنواره ملی عکس معدن» با حضور مهدی کرباسیان رئیس هیات عامل ایمیدرو و علی مراد خانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارشنبه 4 تیر در محل سالن اجتماعات ایمیدرو برگزار می شود.

در این مراسم از فرهود حقی به پاس چند دهه تلاش در عرصه هنر عکاسی تجلیل خواهد شد.


نخستین جشنواره ملی عکس معدن
آیین نکوداشت استاد فرهود حقی برگزار می شود

همزمان با مراسم اختتامیه جشنواره عکس معدن، آیین نکوداشتاستاد فرهود حقی چهارشنبه 4 تیر  برگزار میشود.

به گزارش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، مراسم نکوداشت فرهود حقی استاد برجسته عکاسی همزمان با مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ملی عکس معدن در محل سالن اجتماعات ایمیدرو برگزار میشود.

حقی از جمله عکاسان شناخته شده عکاسی صنعتی است.

نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی عکس معدن، روزهای اول تا چهارم مرداد ماه سال جاری در محل ایمیدرو برگزار می شود .


گفت وگو با ساتیار امامی عکاس درباره بر پایی جشنواره عکس ایمیدرو:
جشنواره های عکس معدن، فرصتی ایده آل برای پیوند هنر و معدن

ساتیار امامی عکاس باسابقه مطبوعات درباره برگزاری جشنواره ملی عکس معدن گفت: این جشنواره ها مقطعی نباشد بلکه فرصتی ایده آل برای پیوند هنر و معدن باشد که عکاسان بتوانند با سازمان ها همکاری کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، وی که سابقه فعالیت عکاسی درمطبوعات و عرصه سینما را در کارنامه هنری خود دارد،‌ افزود: به نظرم برگزاری هر نوع جشنواره ی تخصصی، خوب و مفید است به شرط این که با برنامه ریزی دقیق انجام شود.

وی ادامه داد: متاسفانه عکاسان خیلی نمی توانند به صنایع مختلف ایران برای پوشش عکاسی ،خبری و انجام کارهای مختلف ورودپیدا کنند در حالی که اگر این شرایط ایجاد شود ما عکاس های زیادی داریم که اتفاقا مشتاق انجام چنین کارهایی هستند.

امامی خاطر نشان کرد: امیدوارم برگزاریاین جشنواره هم صرفا به دلیل جمع آوری عکس های مختلف برای آرشیو سازمان صنعت و معدننباشد و برعکس برگزاری این جشنواره ها بهانه ای باشد برای این که عکاس ها هم بتوانند با این سازمان ها همکاری کنند

این فارغ التحصیل رشته عکاس یپیشنهاد داد: مدیران ومسئولین سعی کنند این جشنواره ها را مقطعی و مسابقه ای نگاه نکنند و حس همکاری ها پر رنگ تر از همیشه شود. به گفته امامی،‌ برگزاری جشنواره عکس نوعی اطلاع رسانی است و باعث آگاهی بیشتر می شود و هر چه همکاری در این بخش بیشتر باشد قطعاآگاهی مردم هم بالاتر خواهد رفت.

ساتیار امامی در سوابق خود فعالیت در هفته نامه تماشاگران، روزنامه انتخاب، دبير گروه عكس ضميمه ايرانشهر روزنامه همشهري، خبرگزاري فارس، دبير گروه عكس روزنامه كارگزاران و همچنین عکاسی در فیلم های سینمایی رسم عاشق كشي،‌ چشم، به هدف شليك كن، بغض، چه خوبه برگشتي و مادر قلب اتمي را دارد.

نخستین جشنواره ملی عکس معدن روزهای اول تا چهارم مرداد ماه جاری برگزار و به برگزیدگان جوایزی اعطا می شود.

30 records
1 2 3 ]
Page 1 of 3

آدرس:

تهران - خیابان سمیه ، بعد از خیابان مفتح ،
پلاک ۱۰۰ ، طبقه سوم
سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران
تلفن ۷۵ ۹۲ ۳۰ ۸۸ -۰۲۱پست الكترونيك:
Info@kimiyafest.ir

نظرات و پيشنهادات:
PublicRelations@kimiyafest.ir

ارتباط با مدير جشنواره:
Manager@kimiyafest.ir