گزارشي از برپايي نمايشگاه جشنواره عكس كيميا در خانه هنرمندان ايران
ديدن روي ديگري از معدن و معدنچيان
دوشنبه, 21 آبان 1397
نمايشگاه گفت: «خوشحالم كه هنرمندان و عكاسان از اين جشنواره استقبال خوبي كردند. ما باید هرچه بیشتر سختی کار معدن کاران را به مردم نشان دهیم. اینکه كمتر کس حاضر می شود با درآمد کم و حقوق بسیار و با مشقت در معدن كار كند. بی شک عکس های این نمایشگاه پل ارتباطی خیلی خوبی بین معدن کاران و مردم خواهد بود و می توان از این عکس ها به روانشناسی اين افردا نيز رسید. معمولا معدن چیان افرادی با ظاهر سخت و چهره هایی خشن در دید افراد جامعه به نظر می رسند اما مردم باید به دل های رئوف و مهربان آنان آشنا شوند.آثاري هم كه در اين نمايشگاه برپاست نشان دهنده همين موضوع است و عكس هاي زيبايي است كه ديدن آنها براي فعالين معدني هم جالب و با اهميت است.» 
«محمدرضا بهرامن»، رئیس خانه معدن ایران درباره نمايشگاه عكس کیمیا می ‌گوید: «ورود من به نمایشگاه عکس و معدن از آنجا شد كه با توجه به اینکه بنده یک فعال معدنی هستم و همه من را با خاطرات معدنی کشور می شناسند دوست داشتم به اين نمايشگاه بيايم و كار هنرمندان را از زوايه اي كه براي خود بنده هم شايد تازگي داشته باشد، مشاهده كنم.قاعدتا این نمایشگاه و عکس هایی که در اینجا به نمايش گذاشته شده می تواند فعالیت اقتصادی بخش معدن را به مخاطبین و عموم مرد جامعه به خوبی نشان دهد».
«حسن غفارى»، عکاس شناخته شده و يكي از داوران اين جشنواره نيز مي گويد: «بعد از داوری آثار زيادي كه به جشنواره رسيده بود ما تعدادي از منتخب اين عكس ها را انتخاب كرديم كه ماحصل اين آثار در گالری تابستان خانه هنرمندان براي عموم مردم و علاقمندان قابل مشاهده و استفاده است».عکس هایی که براي اين نمكايشگاه در معرض دید عموم قرار گرفته، واقعا عکس هایی زیبا هستند و خوشبختانه ما شاهد بازدید و استقبال علاقه مندان به حوزه عکاسی معدن هستیم.
غفاري معتقد است: «امروز دوست داران عکاسی و متخصصین معدن در این نمایشگاه حاضر هستند و چون این نمایشگاه به دلیل سپری کردن دوره دومش هنوز نو پا است تاکنون موفق نشده از همه زوایا به موضوع و نقش معدن در جامعه بپردازد. احساس خلا ای که در یک سری از تصاویر این نمایشگاه دیده می شود را می توان از بیان اهالی اهل فن حاضر در این نمایشگاه فهمید و رفع آن در برنامه های سال های آینده باید در نظر گرفته شود.»
گفتنی است که این نمايشگاه در گالري تابستان خانه هنرمندان تا 28 آبان ماه جاري براي بازديد علاقمندان برپاست.

آدرس: 
تهران - خیابان سمیه ، بعد از خیابان مفتح ،  پلاک ۱۰۰ ، طبقه سوم
 سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران        
تلفن:

۵۷ ۷۱ ۳۰ ۰۲۱-۸۸

  ۷۵ ۹۲ ۳۰ ۸۸ -۰۲۱پست الكترونيك:
Info@kimiyafest.ir

نظرات و پيشنهادات:
PublicRelations@kimiyafest.ir

ارتباط با مدير جشنواره:
Manager@kimiyafest.ir